Jak zainstalować grę spoza sklepu Google Play?
Gry
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zainstalować grę spoza sklepu Google Play?

Chcesz na swoim smartfonie zobaczyć grę, której nie ma w sklepie Google Play? Może boisz się, że to działanie nie jest legalne i robisz coś bardzo złego? Mamy dla Ciebie w pełni bezpieczne rozwiązanie, które pomoże Ci zainstalować na smartfonie aplikacje bez pomocy Google Play.

Gry na Androidzie bez Google Play – jak to jest możliwe?

Jest kilka sposobów na to, aby zainstalować gry czy inne aplikacje na smartfonie z Androidem. Najpopularniejsze jest wykorzystanie ogólnodostępnego sklepu Google Play. Jeśli jednak nie ma się do takiego dostępu albo wymarzonej aplikacji nie ma w jego ofercie, warto szukać pomocy na zewnątrz. Opcją, która może pomóc, jest korzystanie z zastępstw Google Play bądź z instalacji aplikacji w formie plików APK. Tym razem zajmiemy się właśnie APK, opiszemy, co to takiego i jak sobie radzić z samodzielną instalacją plików.

Pliki APK – co to takiego?

APK to, krótko mówiąc, instalator aplikacji. Można go przyrównać do windowsowego EXE. Dzięki niemu tworzy się wygodny pakiet zawierający pliki danej gry czy aplikacji, który można wgrać na swojego smartfona, aby cieszyć się rozgrywką spoza Google Play. Istotne jest to, że elementy instalowane przez APK nie różnią się w żadnym stopniu od tych, które zostały pobrane z oficjalnego sklepu.

Całość jest jednak minimalnie bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga samodzielnego wyszukania plików APK w internecie. Gdy już się je odnajdzie, należy wybrać najlepszą wersję (najnowszą czy też dostosowaną do telefonu), a następnie pozostaje tylko przerzucenie jej na smartfona. W ten sposób można wejść w posiadanie aplikacji, które mają blokadę regionalną, czy takich, które nie chcą zainstalować się na danym sprzęcie przez za wysokie wymagania.

Jak szukać plików APK?

To, co wydaje się najtrudniejsze w instalowaniu APK, to odnalezienie odpowiednich plików w internecie. Należy przede wszystkim uważać, skąd się pobiera takie pliki. Nie mogą być to podejrzane strony, na których antywirus woła o pomoc. Jeśli pobierze się APK z niesprawdzonego źródła, można poza aplikacją wgrać na swojego smartfona bazę wirusów, które będą powoli zjadać urządzenie.

Nie trzeba się jednak obawiać – wystarczy jedynie sprawdzać źródła. Zaufane strony tego typu to m.in. APKMirror, który zapewnia dostęp do sprawdzonych plików wyjętych prosto z Google Play. Korzystając z tej strony, nie trzeba obawiać się żadnych wirusów czy innych szkodliwych elementów. Innym wyjściem jest skorzystanie z XDA Developers albo samodzielne wyciąganie plików APK z bazy sklepu Google Play.

Sposoby instalacji plików APK na Androidzie

Mamy już pliki APK, więc przechodzimy do tego, co najbardziej istotne. Instalacja pobranych plików nie jest trudna – niepotrzebny jest Root ani żadne czynności, które wpływałyby na działanie telefonu. Wystarczy jedynie wejść w ustawienia, następnie w zabezpieczenia, a w nich ustawić: „Nieznane źródła. Zezwól na instalację aplikacji z nieznanych źródeł”.

Następnie wystarczy podpiąć smartfona do urządzenia, na którym są pobrane pliki APK, i wrzucić całość na telefon. W nim wystarczy już tylko odpalić menadżer plików. Jeśli nie ma go oficjalnie w smartfonie, przyda się np. OI File Manager czy też ES File Explorer. Korzystając z menadżera wystarczy tylko odnaleźć pakiet APK i go zainstalować. I to wszystko, co trzeba zrobić, aby cieszyć się nową aplikacją na swoim telefonie.

Zdj. główne: Lisa Fotios/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne dekoracje ścienne do naszej sypialni?
Jak wybrać idealne dekoracje ścienne do naszej sypialni?
Odkryj sekrety dekoracji ściennej, które odmienią Twoją sypialnię. Dowiedz się, jak wybierać elementy, które podkreślą styl i charakter wnętrza.
Jak wybrać odpowiednią maszynę do szycia?
Jak wybrać odpowiednią maszynę do szycia?
Wybór odpowiedniej maszyny do szycia — klucz do perfekcyjnych projektów. Na co warto postawić? Sprawdźmy!
Jak bezpieczna inwestycja w metale szlachetne może zabezpieczyć twoją przyszłość finansową?
Jak bezpieczna inwestycja w metale szlachetne może zabezpieczyć twoją przyszłość finansową?
Poznaj korzyści z lokowania środków w metale szlachetne. Dowiedz się, jak przez ostrożną inwestycję w złoto i srebro możesz zabezpieczyć swoją przyszłość finansową.
Ostatnie wpisy